Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Ako prenajať

Postup, ako môžete prenajímať  dlhodobo a efektívne, ako nájsť vhodných nájomníkov a aby bol celý proces riadne spravený:

Kontakt a konverzácia s maklérom o Vašich požiadavkách na prenájom ako je výška nájomného, dĺžka nájmu a ďalšie špecifikácie týkajúce sa nehnuteľnosti.

Ohodnotenie a kontrola stavu nehnuteľnosti, odporúčanie potrebných úprav, opráv pred začatím prenájmu. Zvýšenie atraktivity bytu pre potenciálnych nájomníkov.

Spoločne s maklérom stanovenie výšky nájomného a ďalších podmienok nájmu ako je výška zálohy, povolenie domácich zvierat a dĺžka nájmu.

Postaráme sa o marketing a reklamu  Vášho bytu,  vytvorí kvalitné fotografie a popisy nehnuteľnosti. Váš byt bude zahrnutý do databázy nehnuteľností kancelárie a zverejnený na rôznych realitných portáloch.

Zabezpečíme prehliadky Vášho bytu s potenciálnymi nájomníkmi a poskytneme potrebné  informácie.

Maklér bude zhromažďovať a hodnotiť žiadosti od potenciálnych nájomníkov a pomôže vám vybrať si najvhodnejšieho nájomníka.

Pripravíme nájomné zmluvy a iné potrebné dokumenty. 

Pomôžeme s procesom ukončenia nájmu, vrátane obhliadky bytu a spracovania nájomnej záverečnej zmluvy.

Poplatky za služby makléra: Zvyčajne sú poplatky za služby makléra hradené majiteľom nehnuteľnosti, ale v niektorých prípadoch môžu byť tieto náklady rozdelené medzi obidvomi stranami (majiteľ a nájomca).

Spolupráca s realitnou kanceláriou môže zjednodušiť a profesionálne riadiť celý proces prenájmu bytu. Makléri majú odborné znalosti miestneho trhu a skúsenosti s uzatváraním nájomných zmlúv, čo môže zabezpečiť, že všetko prebieha hladko a v súlade s právnymi predpismi.

Prenájom bytu prostredníctvom našej realitnej kancelárie je proces, ktorý vám pomáha nájsť vhodný byt na prenájom a zabezpečiť všetky potrebné kroky a dokumentáciu. Realitné kancelárie poskytujú tieto služby prenajímateľom (majiteľom bytov) a nájomníkom (osobám hľadajúcim byt na prenájom). Tu je, ako to funguje:

Konzultácia a stanovenie požiadaviek: Prvým krokom je konzultácia s realitným maklérom, kde budete diskutovať o vašich požiadavkách ako veľkosť bytu, poloha, rozpočet na nájom a iné špecifické požiadavky.

Hľadanie vhodných ponúk: Realitný maklér bude hľadať vhodné byty, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám. To môže zahŕňať prezeranie databáz nehnuteľností, kontakty so správcami nehnuteľností a ďalšie zdroje.

Prehliadky bytov: Po nájdení potenciálnych bytov vás maklér zavedie na prehliadky týchto nehnuteľností. Počas prehliadok vám poskytne informácie o bytoch a zodpovie vaše otázky.

Vyjednávanie s prenajímateľom: Ak sa rozhodnete pre konkrétny byt, váš maklér vám pomôže vyjednávať s prenajímateľom ohľadom ceny a podmienok prenájmu.

Zmluvy a dokumentácia:  pomôžeme s prípravou nájomnej zmluvy, ktorá upravuje práva a povinnosti vás a prenajímateľa. Maklér tiež môže pomôcť s kontrolným zoznamom stavu bytu pred nájmom.

Kontrola bytu pred presťahovaním: Pred tým, ako sa presťahujete, môže maklér usporiadať kontrolu stavu bytu a zabezpečiť, aby boli zistené a zdokumentované všetky existujúce problémy.

Platba poplatkov a zálohy: Vysvetlíme Vám platenie nájomného, záloh za služby a iných poplatkov, ktoré sú s prenájmom spojené.

Podpora počas prenájmu: Počas trvania nájmu sa môžete na nás obrátiť  pri otázkach alebo problémoch súvisiacich z nájmom, ktoré sa môžu vyskytnúť.

Ukončenie nájmu: Keď sa blíži koniec nájmu, pomôžeme Vám s procesom ukončenia prenájmu a vrátením bytu v pôvodnom stave.

 

Prenájom bytu prostredníctvom realitnej kancelárie je užitočný, pretože vám umožňuje mať prístup k profesionálnej pomoci pri hľadaní a uzatváraní nájmu bytu. Makléri majú prehľad o miestnom trhu, čo vám môže ušetriť čas a stres pri hľadaní bytu. Tiež môžu zabezpečiť, aby všetky procesy a dokumenty boli riadne vykonané, čím sa minimalizuje riziko problémov počas nájmu.